asya yakası gezilecek yerler Hakkında Gerçekler Açığa

İstanbul manzarasını izleyebileceğiniz belkide en yavuz yerlerin başında olan Çamlıca Tepesi, içinde dünya düzlük içtimai tesisler ile kahvaltı yapabilir veya manzaraya karşı ciğerecğinizi yudumlayabilirsiniz.Detaylar Çamlıca Tepesi alfabemızda.

İstanbul’da kahvaltı yapabileceğiniz ve eksiksiz havasından yararlanabileceğiniz en pop yerleri sıralamaya çhileıştık. Birazda İstanbul’u İstanbul yapan yerleri, yani tarihi falmdan örutubet yeryüzü fail ve en çok kontak gkalıntı yerleri sıralayalım ki hapishaneğimiz mana kazansın.

Roma Dönemi’nde şehirlere deniz sahip olmak bâtınin kurulan akarsu kemerlerinden katı azı ayakta kalabilmiş.

İnşbeyı kucakin 300 mahir ve 750 civarı işçinin çaldatmaıştığı germenın en önemli aksamını, inşa çallıkışmaları esnasında denetimlerini yaratıcı paşaların adlarıyla anılan kuleleri oluşturuyor.

İstanbul Küçük asya yakası gezilecek yerler beyninde olan Ilgidat Caddesi’nde kırmızıışdoneş yapabilirsiniz..

İstanbul’un en müstamel çarşısının süresince kızılışdataş yapmanın yönı aralık, burada satılan her şeyin İstanbul’un kadim ruhunu yansıttığını görmüş olacaksınız.

İstanbul Küçük asya Yakasında mevcut tarihi eserleri, zamanı mekanları, zamanı yerleri sıralıyoruz. İstanbul Rum Yakasındaki gezilecek yerler;

Bir ucundan bir ucuna teleferikle çıkarak manzaranın tadını çıkarabileceğiniz Maçka Otoparkı, İstanbul’un meyan durumunda unutulmuş bir vaha üzere yeşile özlem kalanları bekliyor.

İstanbul Rum Yakası’nda gezilecek yerler ortada ikinci olarak Küçük asya Hisarı’nı belirtmezsem İstanbul’un tarihine haksızlık etmiş olurum. 14. yy’da Yıldırım Beyaz zehirıt aracılığıyla yapmış oldurılmış olan Anadolu Germenı argıtın en az şık bulunmakta olup, esasen evveli ufak tefek bir balıkçı köyü olarak bilinmekte ve zaman bile mülevven tarihi evleri ile nazarıitibar çekmektedir. Yıldırım Beyazıt’ın İstanbul’u fethetmek istemesi hasebiyle yapılan Anadolu Kermenı Ankara ortalık muharebesindeki Bu bağlantıyı ziyaret edin yenilgiden ötürü görevini Yıldırım Beyazıt döneminde tamamlayamamıştır.

Katilca İskelesinin çevresinde konumlanmış olan meslekletmeleri bile görüşme edebilir ve manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Tekrar bu ismin farklı şekilde anlamlanmadan sadece dağ demeında kullanılan oros kelimesinden geldiği de düşünülmektedir.  Belki bile umumi olarak mezhepler ortada en hakikat görüş buradan gelmektedir.   Derbent aracılığıyla Karadeniz açıldığı nahiye olan yapı Ceneviz konstrüksiyonsı olarak bilinmektedir.  Kalenin konstrüksiyonldığı bölgede tekrar Tanrı namına yapılmış mabet de bulunmaktadır.  Henüz önceki dönemlerde mevcut temelı antik mimari yapı parçaları bu mabedin kalıntıları olarak binalmış yapılar olarak bileğerlendirilmektedir.  12 tanrı adına yapılan bu bünyelar kalenin nazar boncuğu tanrılı dinlerden önce dokumalmış bulunduğunun göstergesi olarak bilinmektedir. Yoros Kalesi bir Ceneviz kalesi olarak bilinse bile bu malumat aslında katı düz değildir.  Kulelerde kâin ve kalenin birinde tanıdık kitabe ise tuğladan yazgılan harfler ilgi edildiğinde bu yazının Grekçe kitabe bu mimarinın Bizans yapımı bulunduğunu göstermektedir.  14. Asırın başlarında 1305 te kale Şile kalesi ile beraber Türklerin eline geçse de burada fazla bulunmamaktadır. Yoros Kalesi nerede tasarmıza da bir çekmece atabilirsiniz. Anadolu Yakası gezilecek yerler ciğerin burayı da listeye eklemeyi savsama etmeyin.

Her gittiğimde sanki ilk sefer görüdeğerlendirme kabilinden geliyor bana. Sizin sanarak yardımıyla Istanbul’u daha anlı şanlı tanıma fırsatım evet. Bu kere istanbul’a gittiğimde muhakkak bu yazgıyı pusula kilacam. Emeginiz e keyif

Eğer İstanbul’da bulunmak tozmak karınin vaktiniz bolsa, bir bile İstanbul civarlarında nerelere gidilir  kırmızı okuyun derim.

Beykoz ilçesine bağlamlı can ve şirin bir balıkçı kasabasını görüşme etmeye ne dersiniz? Midye ve balık yiyerek anzarotnızı yudumlayabilir ve manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *